Serwis koparek – ostoja profesjonalizmu i bezpieczeństwa

Serwis koparek – ostoja profesjonalizmu i bezpieczeństwa

excavators-800996_640

Monumentalne budowle, wielkie konstrukcje, czy zapierające dech w piersiach architektoniczne cuda – człowiek przy pomocy intelektu tworzy rzeczy, które służą wielu pokoleniom. Wszelkie inwestycje mają na celu ułatwić ludziom codzienną egzystencje. Zwiększyć komfort, oraz zapewnić bezpieczeństwo.

Stworzenie tych wszystkich udogodnień nie byłoby możliwe bez postępu technologicznego, który pozwolił na wynalezienie sprzętu budowlanego. Pomaga on zoptymalizować pracę i powoduje, że wiele czynności, które wcześniej okupione były ogromnym wysiłkiem, teraz są możliwe do wykonania bez nadmiernych nakładów siły i czasu.

Koparki, dźwigi, ładowarki to urządzenia, bez których żaden specjalista z branży budowlanej nie wyobraża sobie swojej codziennej pracy. Niestety, wszystkie urządzenia mechaniczne podatne są na usterki, dlatego należy pamiętać o cyklicznych przeglądach technicznych. Serwis koparek przeprowadzany okresowo pozwala zredukować koszty związane z bieżącą naprawą wadliwych elementów.

Uwaga usterka

Wśród najczęściej występujących problemów technicznych, operatorzy koparek wymieniają problemy związane z napędem. Warto nadmienić, że wiele kłopotów w tym obszarze powstaje przez niezalecanie się do wskazówek producentów maszyn. Dostępne procedury postępowania powinny być bezwzględnie respektowane przez użytkowników.

Każdy doświadczony operator koparki wie, że istnieje kilka podstawowych symptomów, które w dalszej lub bliższej perspektywie mogą świadczyć o istotnych problemach ze sprzętem. Do głównych objawów należą:

  • wyciek oleju,
  • nadmierny poziom oleju w zwolnicy,
  • nadmierny hałas,
  • nadmierne wibracje,
  • nadmierne grzanie,
  • nieobracająca się zwolnica,
  • czy brak hamowania.

Serwis koparek nadciąga

Niepokojącym symptomem jest również sytuacja, gdy maszyna nie ma siły wjechać pod górę, lub sama skręca w jedną stronę. W takim przypadku niezbędna jest pomoc specjalisty. Profesjonalny serwis koparek, szybko zdiagnozuje, oraz wyeliminuje usterkę. Powyższe zjawiska znajdują swe źródło w fizycznych uszkodzeniach, takich jak na przykład zniekształcenie pokrywy lub obudowy przekładni, zniszczenie lub zużycie uszczelnienia pływającego, zużycie uszczelnienia wałka albo łożyska, czy uszkodzenie wałka hydromotoru.

Fizyczne uszkodzenia, spowodowane głównie przez nieodpowiednie użytkowanie maszyny, to nie jedyne przyczyny awarii. Wiele kłopotów powstaje między innymi przez wzrost ciśnienia w przekładni spowodowany przez hydromotor, zbyt duże ciśnienie w hydromotorze, luźne śruby w kole napędowym, brak oleju, zużyte łożyska, zbyt gorący olej hydrauliczny, małe ciśnienie w układzie hydraulicznym, czy zużyte tarcze hydromotoru.

Specjalistyczny serwis koparek, to najczęściej rekomendowane działanie w tego typu przypadkach. Wszelkie próby naprawy sprzętu na własną rękę mogą zakończyć się jeszcze większymi kłopotami. Brak wiedzy, oraz doświadczenia może spowodować, że samodzielna naprawa, w finalnym rozrachunku, będzie nas kosztować dużo więcej niż pomoc specjalistów.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Serwis koparek, to szybka i profesjonalna pomoc. Warto pamiętać, że brak cyklicznej diagnostyki urządzeń budowlanych może prowadzić do trwałych uszkodzeń. Dobry i sprawdzony sprzęt jest gwarancją bezpieczeństwa. Warto o tym pamiętać.

2 thoughts on “Serwis koparek – ostoja profesjonalizmu i bezpieczeństwa

Dodaj komentarz