Jak optycznie powiększyć salon?

Jak optycznie powiększyć salon?

Czasami nawet mając dom, musimy mierzyć się z problemem niewielkiego salonu. Kosztem tego pomieszczenia często budujemy większą kuchnię czy pokoje dla dzieci. Co zrobić, by optycznie powiększyć salon? Czy są na to jakieś skuteczne tricki?

Kolorystyka salonu

Musimy pamiętać, że wybierając ciemne kolory na ścianach czy tapetach, pogorszymy sytuację, a pomieszczenie będzie bardziej przytłoczone i ciasne. Wybierajmy więc jasne, pastelowe kolory, które odbijają światło, a tym samym sprawiają, że salon wydaje się większy.

Aby salon był optycznie powiększony, warto też pomyśleć nad ciemniejszą od sufitu podłogą. Na szczęście z racji tego, że sufit zwykle malujemy na biało, technikę te łatwo wprowadzić do pomieszczenia. Wówczas pokój będzie wydawał się wyższy.

Meble i dekoracje

Jeśli chcemy powiększyć optycznie przestrzeń, stawiajmy na jasne meble w kolorze beżu czy bieli. Możemy też pomyśleć o zabudowanej szafie, której drzwi przesuwne będą wykonane ze szkła lub pokryte lustrami.

Jeśli chodzi o dekoracje, na pierwsze miejsce elementów, które mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, wysuwają się oczywiście lustra. Umieszczając je w odpowiednich miejscach, możemy powiększyć optycznie salon nawet dwukrotnie! Najlepiej zawiesić lustro na wprost wejścia lub w narożnikach pokoju.

Dla domów z tarasem

Optyczne powiększenie przestrzeni możemy również uzyskać, wpuszczając więcej światła do domu. Jeśli mamy dom z tarasem, warto zainwestować w drzwi tarasowe na całą ścianę, np. drzwi podnoszono-przesuwne. Do wyboru mamy:

Więcej informacji o drzwiach tarasowych znajdziecie na stronie: http://aluhs.pl/.

Dodaj komentarz