Męskie obuwie w typie casual

Męskie obuwie w typie casual

fashion-601561_640Skórzane obuwie kojarzy nam się zazwyczaj z nienaganną prezencją, oficjalnymi spotkaniami biznesowymi czy uroczystościami, które wymagają od nas wizytowego stroju. Coraz więcej jednak miejsca producenci obuwia i blogerzy modowi poświęcają butom typu casual, będącemu ciekawym kompromisem pomiędzy dostojną elegancją a bardziej ekstrawaganckim i swobodnym krojem.

Buty ze skóry, które są zaprojektowane w tym stylu służą zarówno do codziennego użytku, w takich miejscach jak np. praca lub uczelnia, ale posiada przy tym sportowy lub nieco młodzieżowy fason. Stylizacja ubioru w typie casual może się dzielić na tzw. smart bądź weekendową. Styl ten bardzo chętnie został wchłonięty przez studentów, gdyż wyraża sobą łagodne przejście z młodzieńczego czasu beztroski, z którym jeszcze nie chce się rozstawać, a odpowiedzialną i wypełnioną obowiązkami  dorosłością. Doskonale komponują się np. ze spodniami bawełnianymi, sztruksowymi bądź typu chino, idealnie pasującymi wszędzie tam, gdzie jeansy są niezbyt odpowiednie, ale i garnitur wydaje się być strojem zbyt formalnym. Casual szczególnie modny wśród pracowników kreatywnych, którzy nie mają bezpośredniej styczności z klientami.

Jeżeli więc tylko „dress code” obowiązujący w naszym miejscu pracy nie jest rygorystyczny, casualowe buty ze skóry będą optymalnym rozwiązaniem. Modnymi kolorami tego rodzaju obuwia będą odcienie brązu, szarości, czerni oraz granatu. Najbardziej szykowne są zaś te uszyte ze skóry naturalnej. W ubiorze typu casual niedopuszczalnym rodzajem obuwia są natomiast sandały, obuwie sportowe czy też trekkingowe.