Chodnik z granitu. Podkreślenie uroku i ścieżki w naszym ogrodzie.

Chodnik z granitu. Podkreślenie uroku i ścieżki w naszym ogrodzie.

granite-277305_640Kiedy już wiemy, co zostanie posadzone na naszych rabatkach i jak zaprojektujemy nasz zielony zakątek, ważne jest również, co będzie stanowić jego oprawę. Idealnym obrzeżem dla chodnika biegnącego przez nasz ogród może okazać się krawężnik granitowy, ze względu na dobre właściwości tego kamienia. Prawidłowo wykonane obrzeże stylowo podkreśli bieg ścieżki pośród zieleni oraz będzie stanowiło jej solidne wzmocnienie. Zabezpieczy naszą alejkę przed rozsuwaniem się i osiadaniem w gruncie na skutek intensywnego użytkowania oraz podmywania przez wodę opadową.

Granit jest kamieniem o dużej twardości, dobrze znoszącym uderzenia. Dzięki swoim właściwościom wodoodpornym jest stosowany w architekturze dróg, mostów czy też wiaduktów. W przeciwieństwie to krawężników betonowych granit nie ulega pęknięciu, a jedynie ukruszeniu. Prezentuje się również nieporównywalnie lepiej. Ścieżki posiadające granitowe obrzeża, zyskują nie tylko na żywotności, ale również świetnie prezentują się wizualnie. Kostka granitowa posiada bowiem piękną teksturę i szeroką paletę odcieni.

Wykorzystując granit do ułożenia krawężnika alejki w naszym ogrodzie, uzyskamy bardzo zadowalający efekt przy stosunkowo niskiej cenie. Producentem elementów budowlanych z kamienia jest granit strzegom, którego wyroby w tym zakresie obejmują krawężniki proste, łukowe, płyty chodnikowe oraz kostkę brukową. Stanowi to duże udogodnienie, gdyż możemy zlecić fachowcom całościową realizację naszego projektu, mając pewność, że wszystkie elementy konstrukcji, która przebiegnie przez naszą działkę, będą się ze sobą doskonale komponować.