Jak zaprojektować łazienkę

Jak zaprojektować łazienkę

Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w naszym domu i powinniśmy dokładnie przemyśleć jej założenie. Czasy, gdy dominowały proste kabiny prysznicowe i białe kafelki już dawno minęły. Co będzie pasowało do naszej łazienki? Czy będą to żywe kolory, szafka elita, a może podłoga wyłożona drewnem?

Istnieje wiele ciekawych trendów w projektowaniu łazienek. Wiele będzie tutaj zależało oczywiście od stylu Twojego mieszkania – minimalistyczna łazienka nie będzie się dobrze komponować z mieszkaniem urządzonym w stylu vintage. Będzie natomiast pasować do stylu nowoczesnego. Minimalizm nadal jest w modzie, więc jeśli podobają Ci się powierzchnie na wysoki połysk i geometryczne kształty mebli łazienkowych – możesz śmiało w nie inwestować. Modne są akcenty w zdecydowanych kolorach, na przykład czerni, czerwieni albo fiolecie.

Meble łazienkowe i wykończenia będą zależały od stylu całego pomieszczenia. Bardzo modne stają się wolnostojące wanny – w stylu salonu kąpielowego – oraz umywalki nablatowe Bathco. Coraz więcej osób decyduje się na odważny wybór materiałów, takich jak drewno albo beton. Coraz częściej można zobaczyć je na ścianach oraz podłogach. Aby przetrwać wilgoć w pomieszczeniu, będą one oczywiście musiały być odpowiednio konserwowane. Jeżeli nie jesteś fanem takich radykalnych rozwiązań, ale podoba Ci się efekt, jaki dają te materiały, możesz z łatwością znaleźć płytki, które będą go imitować. Stają się one bardzo popularnym rozwiązaniem.

Kiedy zdecydujesz się już na konkretne produkty, możesz spróbować kupić je u lokalnych dostawców. Będzie to szczególnie łatwe, jeśli mieszkasz w dużym mieście. Powstaje coraz więcej sklepów specjalizujących się w meblach łazienkowych, warto więc dowiedzieć się, które z nich będą oferować produkty określonych firm przed wyjściem na zakupy. Jeżeli mieszkasz w mniejszym mieście i Twój dostęp do salonów łazienek jest dość ograniczony, możesz spróbować zakupów przez Internet. Są one bardzo proste – wystarczy, że zaczniesz od wpisania nazwy interesującego Cię produktu – może to być na przykład bateria Steinberg – i zapoznania się z listą sklepów, która oferuje ten produkt. Nie zapomnij sprawdzić ofert kilku innych dostawców – może się okazać, że pierwsza oferta, którą znalazłeś wcale nie jest najlepsza. Zwróć też oczywiście uwagę na koszty wysyłki lub transportu – te mogą wzrosnąć, jeśli sklep, z którego zamawiasz znajduje się daleko od Twojego miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz