Drewniane okna dachowe

Drewniane okna dachowe

Posiadacze domów z zagospodarowanym poddaszem i spadzistym ułożeniem dachu mogą pomyśleć o oknach dachowych. Rozwiązanie to niesie za sobą cały szereg zalet, o jakim w dalszej części artykułu.

Na początek przyjrzyjmy się dostępnej na rynku gamie okien. Okna dachowe drewniane to najczęściej wybierany przez konsumentów produkt. Charakteryzują się one bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, a jednocześnie dekoracyjnymi. Pomieszczenie wyposażone w takie okna będzie wyglądało bardzo atrakcyjnie i oryginalnie.

Jednak, jak wspominaliśmy, nie tutaj leżą główne zalety okien dachowych. Jedną z nich jest nasłonecznienie pomieszczenia. Praktycznie od wschodu do zachodu słońca mamy w pokoju jasno, czego nie można uzyskać przy jakimkolwiek innym rozłożeniu okien. Kolejną niezaprzeczalną zaletą jest wentylacja. Jeśli nasze okna dachowe drewniane lub z PCV wyposażone są w nawiewniki, otrzymujemy dodatkową wentylację pomieszczenia. Ucieszą się z tego z pewnością ci użytkownicy, którzy narzekają latem na gorąco, a przez cały rok na nieświeże powietrze w pokoju.

W porządku, zdecydowaliśmy się na drewniane okna do poddaszy. Gdzie kupić je by nie przepłacić i jak przeprowadzić montaż? Zaleca się aby korzystać z usług profesjonalnych firm montażowych, które przeprowadzą dla nas całą procedurę. Jedną  z takich firm jest Velset. Od razu możemy zamówić odpowiednie okna, które będą się nam najbardziej podobać. Jeśli jednak chcemy kupić okna sami, wystrzegajmy się najtańszych ofert z popularnych marketów budowlanych.

Drewniane okna dachowe tamże oferowane nie spełniają często rygorystycznych wymogów jakościowych, wobec czego mogą wykazywać się słabą termoizolacyjnością, a nawet przeciekać w czasie deszczu. Jeśli chodzi o montaż, to jest on wykonalny dla przeciętnego kowalskiego, aczkolwiek często producent oferuje nam gwarancję tylko wtedy, gdy montażu okien dokona wykwalifikowany fachowiec.

Dodaj komentarz