Rozpoczęcie budowy naszego własnego budynku mieszkalnego nigdy nie jest decyzją pochopną. Wielu ludzi w sposób jak najbardziej szczegółowy zastanawia się nad wszystkimi krokami budowy, szczególnie, jeśli budowa ta ma odbywać się systemem gospodarczym, tak aby wydać jak najmniej pieniędzy.
Wszystko rozpoczyna się od wyboru odpowiedniej lokalizacji na budowę. Czasem ciężko znaleźć odpowiednią dla nas działkę i opóźnia to nieco budowę. Jeśli mamy własną działkę, otrzymaną od rodziców, kupioną wcześniej, znacząco ułatwia to rozpoczęcie budowy.
Należy zatem zweryfikować, czy do działki doprowadzone są najważniejsze media, w tym momencie jest to prąd, woda, gaz, czy podpięcie się do sieci kanalizacyjnej będzie możliwe. Wszystkie te czynniki wpłyną zasadniczo na budowę naszego wymarzonego domku. O ile prąd i woda są zdecydowanie niezbędne (chyba, że zdecydujemy się na własną studnię głębinową), o tyle gaz może być swobodnie zastąpiony, czy to używanymi w kuchni butlami, czy też kuchenką prądową. Kanalizację, jeśli nie jest ona dostępna można doprowadzić z dalszej odległości, lub zainwestować w ekologiczną, przydomową oczyszczalnię. Lub pogodzić się z comiesięcznymi wizytami szambiarki.
Po załatwieniu formalności związanych z budową należy wybrać cegły budowlane tak aby przekalkulować koszty. Oczywiście możemy wybrać tańsze rozwiązania, ale cegły są po pierwsze bardzo estetyczne, po drugie bardzo wytrzymałe. Możemy zdecydować się na budowę z bloczków komórkowych a wybrać aby elewację zabudowała cegła zewnętrzna. Może to być na przykład bardzo estetyczna, gładka cegła klinkierowa – wiąże się to jednak z dosyć wysokimi kosztami. Z drugiej jednak strony cegła klinkierowa wygląda bardzo elegancko i luksusowo, dobrze trzyma ciepło i ma działanie izolacyjne.
Po budowie domu do cegły budowlanej możemy dobrać ogrodzenie, tak aby wszystko odpowiadało sobie kolorystycznie i estetycznie. Budowa domu to sztuka podejmowania decyzji, po wyborze cegieł należy zdecydować jakiego koloru dach należy wybrać, jakim materiałem pokryć zadaszenie. Oczywiście we wszystkim może uczestniczyć przedstawiciel firmy budowlanej, służący radą i doświadczeniem, ale przecież to nie on spędzi w tym domu całe swoje przyszłe życie.
źródło: http://www.lode.pl/pl/produkty