Drewniane okna dachowe

Posiadacze domów z zagospodarowanym poddaszem i spadzistym ułożeniem dachu mogą pomyśleć o oknach dachowych. Rozwiązanie to niesie za sobą cały szereg zalet, o jakim w dalszej części artykułu.

Na początek przyjrzyjmy się dostępnej na rynku gamie okien. Okna dachowe drewniane to najczęściej wybierany przez konsumentów produkt. Charakteryzują się one bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, a jednocześnie dekoracyjnymi. Pomieszczenie wyposażone w takie okna będzie wyglądało bardzo atrakcyjnie i oryginalnie.

Jednak, jak wspominaliśmy, nie tutaj leżą główne zalety okien dachowych. Jedną z nich jest nasłonecznienie pomieszczenia. Praktycznie od wschodu do zachodu słońca mamy w pokoju jasno, czego nie można uzyskać przy jakimkolwiek innym rozłożeniu okien. Kolejną niezaprzeczalną zaletą jest wentylacja. Jeśli nasze okna dachowe drewniane lub z PCV wyposażone są w nawiewniki, otrzymujemy dodatkową wentylację pomieszczenia. Ucieszą się z tego z pewnością ci użytkownicy, którzy narzekają latem na gorąco, a przez cały rok na nieświeże powietrze w pokoju.

W porządku, zdecydowaliśmy się na drewniane okna do poddaszy. Gdzie kupić je by nie przepłacić i jak przeprowadzić montaż? Zaleca się aby korzystać z usług profesjonalnych firm montażowych, które przeprowadzą dla nas całą procedurę. Jedną  z takich firm jest Velset. Od razu możemy zamówić odpowiednie okna, które będą się nam najbardziej podobać. Jeśli jednak chcemy kupić okna sami, wystrzegajmy się najtańszych ofert z popularnych marketów budowlanych.

Drewniane okna dachowe tamże oferowane nie spełniają często rygorystycznych wymogów jakościowych, wobec czego mogą wykazywać się słabą termoizolacyjnością, a nawet przeciekać w czasie deszczu. Jeśli chodzi o montaż, to jest on wykonalny dla przeciętnego kowalskiego, aczkolwiek często producent oferuje nam gwarancję tylko wtedy, gdy montażu okien dokona wykwalifikowany fachowiec.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *